E-KATALOG

Soiltac

Soiltac Zemin Stabilizasyonu

Soilworks®, LLC Soiltac® toprak stabilizasyon ve toz kontrol malzemesinin yaratıcısı ve imalatçısıdır. Soiltac®, her türlü toprak veya agreganın kararlı hale getirilmesi ve katılaştırılması için olduğu kadar aynı zamanda erozyon kontrolü ve toz supresyonu için de kullanılabilen ekolojik olarak güvenli, bakterilerle ayrışabilen sıvı kopolimerden üretilmiştir.

Soilworks®’ün simülasyon, kimya, proses teknikleri ve analitik enstrümasyonda kaydettiği yeni ilerlemeler, tamamen yeni olan polimer parçacıkları ve polimer nanoteknoloji uygulamalarının tanınmasına olanak vermiştir. Bu ilerlemeler, nanoteknolojinin devrimsel gelişiminin Soiltac®’in üstün performansına katkıda bulunmasını sağlamıştır.

Toprak veya agregaya uygulanmasının ardından kopolimer molekülleri toprak veya agrega partikülleri arasında bağlar oluşturur. Soiltac®’in asıl üstünlüğü birbirine düz ve çapraz olarak bağlanan uzun nanopartiküler yapısından gelir. Su, toprak veya agregadan çekildiğinde uzun ömürlü ve suya dayanıklı bir esnek katı madde matrisi oluşur. Kürlemenin ardından Soiltac® tamamen saydam hale gelir ve doğal örtüye hiç dokunulmamış gibi görünmesini sağlar.

Soiltac® ile alınan sonuçlar, kullanılan uygulama hızına dayanır. Makul bir uygulama hızı, üç boyutlu bir baslık veya yüzey kabuğu yaratılarak toz supresyonu ve erozyon kontrolü uygulaması için kullanışlıdır. Daha yavaş hızlarda toprak katılaştırılması ve yol inşası için kullanılan stabilizasyon temelde kullanışlı olabilecek şekilde çimentoya benzer bir kalite elde edilebilir. Uygulama hızının ayarlanması ile Soiltac® birkaç haftadan birkaç yıla kadar etkisini koruyabilir. En önemlisi ise Soiltac®’in gerçekten bakteriler tarafından ayrıştırılabilen bir ürün olması ve kullanımının çevresel olarak tamamen güvenli olmasıdır. 

Soiltac Zemin StabilizasyonuSoiltac®, Birleşik Devletler Ordusu Mühendislik Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERDC) tarafından sıkı bir şekilde değerlendirilmiş ve endüstride eskiden beri kullanılmakta olan en iyi performanslı toprak kararlılık ve toz kontrolü sağlayıcı malzemeler ile karsılaştırılarak performansı doğrulanmıştır. Sonuç olarak Soilworks, Savunma Bakanlığı tarafından Irak Özgürlük Harekatı, Özgürlüğe Dayanma ve süregelmekte olan Irak’ın yeniden inşası faaliyetlerinde ihaleler ile ödüllendirilmektedir. Soilworks’ün Birleşik Devletler Ordusu ve Müttefik Kuvvetleri’nde sağladığı başarı, GSA belgesini almasını (# GS-07F-5364P) ve Birleşik Devletler Savunma Bakanlığı depoları için Ulusal Stok Numaraları tam kabul belgesi almasını sağlamıştır. 

Soiltac’in® ileri nanoteknolojisi, tamamen yeni bir nesil için toz ve erozyon kontrolüne ek olarak toprakları ve agregaları kararlı hale getirmede kullanmakta olduğumuz yöntemleri modernize etmektedir. Soiltac uygulamaları basit arka bahçe patikalarından şantiyelere, askeri kargo uçakları için iniş pistlerinden küresel ulaşım altyapısına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.


Kategoriler

ui & ux design • CRATER / development • ikidijital